behawiorysta-gdansk

Behawiorysta Gdańsk

Zwierzęta od zawsze towarzyszyły mi w życiu i jestem przekonana, że pasja do nich urodziła wraz ze mną :)

O mnie: doświadczenie i pasja

Studia zootechniczne pozwoliły mi realizować marzenia związane z pracą z psami i kotami. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim szczególnie interesowałam się dobrym samopoczuciem i zachowaniami zwierząt.

Moja praca magisterska dotyczyła zachowań trzody chlewnej, ale równocześnie pasjonowałam się szkoleniem psów oraz behawiorem psa, jako gatunku. To było ponad 20 lat temu, kiedy behawioryzm zwierząt towarzyszących dopiero raczkował w Polsce. Postanowiłam jednak podążać tą drogą i odbyłam szkolenia behawiorysty zwierzęcego oraz szereg kursów dokształcających, które ukierunkowały mnie w stronę pracy z psami i kotami.

W ten sposób rozpoczęłam moją wielką przygodę w - z pozoru tajemniczym - świecie zwierząt towarzyszących, pomagając ich przewodnikom i opiekunom w zakresie kociej i psiej komunikacji, lęku separacyjnego, agresji oraz innych problemach behawioralnych, aby byli w stanie zbudować silną więź ze swoim podopiecznym, bazującą na wsparciu i zaufaniu.

Co robię: pomagam zrozumieć zachowania psów

Konsultacje behawioralne w Gdańsku i okolicach to nie tylko praca z psem bądź kotem, ale także z ich właścicielem. Pomagam zrozumieć zachowanie psa, pełnię rolę terapeuty, psychologa i tłumacza z języka psiego na ludzki.

Doświadczenia osobiste w postaci 5 psów i 2 kotów aktualnie żyjących ze mną, setki konsultacji behawioralnych oraz prowadzone przeze mnie szkolenia, dogoterapia jak i hotel dla psów pozwalają mi na ciągłą obserwację i głęboką analizę zachowań zwierząt towarzyszących.

szkolenia

Behawiorysta zwierząt: dlaczego ja?

Jestem z moimi pacjentami wtedy, kiedy mnie potrzebują, służąc im radą, podpowiedzią, wsparciem i pomocą. Bardzo ważne są dla mnie szczegóły, które determinują efekty skutecznej terapii. Współpracuję również z lekarzami weterynarii, aby jak najpełniej pomagać moim pacjentom.

Jak wygląda konsultacja behawiorysty?

Konsultacje odbywają się w domu klienta, abym mogła obserwować zwierzęta (psa lub kota) w ich codziennym środowisku i dostosować możliwości postępowania terapeutycznego. Jeśli problem tego wymaga, prowadzę spotkania na spacerach. Czas konsultacji to około 1,5 godziny.

W trudnych przypadkach, spotkania wymagają ponowienia, aby zmienić emocje psa w danym kontekście trudnym z punktu widzenia czworonoga.

Nie jesteś z Gdańska, a decydujesz się na współpracę ze mną? Nie ma problemu! Popracujemy online 😊. Problem Twój i Twojego zwierzęcego przyjaciela może się rozwiązać już po pierwszej konsultacji.

zachowa

Czy behawiorysta to psycholog?

Tak, psi behawiorysta zwierząt pełni rolę psychologa. Jego zadaniem jest zrozumienie i interpretacja zachowań zwierzęcia oraz pomaganie w rozwiązaniu problemów behawioralnych.

Działa również jako terapeuta, niosąc wsparcie emocjonalne zarówno zwierzęciu, jak i jego przewodnikowi.

Porady behawioralne, aby były skuteczne i ułatwiły życie zwierzęciu i opiekunowi, często wymagają zmian w rytuałach właścicieli już po naszym pierwszym spotkaniu.

W czym pomoże behawiorysta?

Psi behawiorysta pomoże w zrozumieniu i rozwiązaniu różnorodnych problemów behawioralnych u zwierząt. Konsultacje mogą obejmować pracę z psami lękowymi i agresywnymi, rozwiązywanie konfliktów między zwierzętami, radzenie sobie z lękiem związanym z separacją, kłopoty z nauką czystości, poruszania się na smyczy czy wybór nowego zwierzęcia (na przykład w procesie adopcji ze schroniska), prowadzenie testów szczeniąt, naukę podstawowych komend, a także udzielanie porad poadopcyjnych.

Behawiorysta zwierząt wyjaśni również dlaczego niszczenie nie jest złośliwością ze strony psa oraz w jakim przypadku warto udać się na szkolenie czy też wykonać zabieg sterylizacji bądź kastracji. Rozwiąże też zagadki dotyczące psiej i kociej biologii, abyś mógł zbudować z czworonogiem relację opartą na wzajemnym zaufaniu.

Psi psycholog ułatwi trudną dla psa bądź kota sytuację, gdy w domu znajdują się dzieci bądź inne psy lub koty.

Psi behawiorysta zajmie się kłopotami, które niemożliwe są do rozwiązania w szkołach w obecności innych psów. Opowie co dzieje się z Twoim psem/kotem oraz wyjaśni i odpowiednio zinterpretuje jego zachowanie w stosunku do innych psów lub ludzi.

Jeśli chcesz pomóc swojemu psu lub kotu w czasie dla niego trudnym, niepokoi Cię lub nastąpiła nagła zmiana zachowania Twojego czworonoga, chcesz wprowadzić do domu kolejne lub pierwsze zwierzę, masz kłopot z pracą ze zwierzakiem na smyczy, bądź chcesz rozwiązać problem, który z Twojego punktu widzenia jest skomplikowany, zapraszam do umówienia spotkania przez aplikację znajdującą się na dole strony a następnie wypełnienia formularza wywiadu behawioralnego.

przedszkolach

Kiedy udać się z psem do behawiorysty?

Jeśli zauważasz nagłe zmiany w zachowaniu swojego psa, problemy w relacjach między zwierzętami, trudności w nauce czy zachowania lękowe, to są sygnały wskazujące na to, że warto skonsultować się z behawiorystą. Im wcześniej podjęte zostaną działania, tym skuteczniejsza może być terapia.

Pamiętaj, że nie ma tematów zbyt skomplikowanych – zawsze warto szukać pomocy dla dobra swojego zwierzaka. Kontakt ze specjalistą sprawia, że Twoje życie stanie się prostsze oraz będziesz w stanie lepiej zająć się zwierzęciem, za które ponosisz odpowiedzialność.

Podczas spotkania, opiekun dostanie wiele wskazówek a dzięki obserwacji zwierzęcia przez behawiorystę w trakcie sesji, będą one dostosowane stricte do Twojego czworonoga. Język ludzi, kotów i psów skrajnie różni się od siebie. Spotkanie ze specjalistą pozwoli Ci na wyjaśnienie arkanów psiej komunikacji oraz ułatwi zrozumienie niezależności kota.

Behawiorysta przyda się również w sytuacji podejmowania decyzji o przyjęciu zwierzaka pod swój dach.

Ile kosztuje behawiorysta?

Koszt wizyty u behawiorysty zależy od indywidualnych potrzeb i charakteru problemu, z którym się zetkniemy. Kwota za pojedynczą konsultację zawarta jest w naszym cenniku. Czas trwania to około 1,5 godziny. Każdy przypadek jest unikalny, dlatego ilość spotkań zostanie dostosowana do specyfiki sytuacji. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w zdrowie psychiczne i dobrostan zwierzęcia ma długotrwałe korzyści.

Umów konsultację

Konsultacja obywa się u Państwa w domu i trwa 90 minut - zwykle nieco dłużej:)

Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz maila z linkiem do formularza wywiadu behawioralnego. Na wszelki wypadek prosimy o sprawdzenie folderu ze spamem.

Prosimy o pełne i szczegółowe odpowiedzi.