behawiorysta-gdansk

Behawiorysta Gdańsk

Zwierzęta od zawsze towarzyszyły mi w życiu i jestem przekonana, że pasja do nich urodziła wraz ze mną :)

O mnie: doświadczenie i pasja

Studia zootechniczne pozwoliły mi realizować marzenia związane z pracą z psami i kotami. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim szczególnie interesowałam się dobrym samopoczuciem i zachowaniami zwierząt.

Moja praca magisterska dotyczyła zachowań trzody chlewnej, ale równocześnie pasjonowałem się psami. To było ponad 20 lat temu, kiedy behawioryzm zwierząt towarzyszących dopiero raczkował w Polsce. Postanowiłam jednak podążać tą drogą i odbyłam szereg szkoleń oraz kursów dokształcających, które ukierunkowały mnie w stronę pracy z psami i kotami. W ten sposób rozpoczęłam moją wielką przygodę w - z pozoru tajemniczym - świecie zachowań zwierząt towarzyszących, pomagając ich przewodnikom i opiekunom w codziennych problemach i kłopotach.

Co robię: pomagam zrozumieć zwierzęta

Konsultacje behawioralne w Gdańsku i okolicach to nie tylko praca z psem bądź kotem. Pełnię rolę terapeuty, psychologa i tłumacza z języka psiego na ludzki. Doświadczenia osobiste w postaci 5 psów i 2 kotów aktualnie żyjących ze mną, setki konsultacji behawioralnych oraz prowadzone przeze mnie szkolenia jak i hotel dla psów pozwalają mi na ciągłą obserwację i głęboką analizę zachowań zwierząt towarzyszących.

Dlaczego ja?

Jestem z moimi pacjentami wtedy, kiedy mnie potrzebują, służąc im radą, podpowiedzią, wsparciem i pomocą. Bardzo ważne są dla mnie szczegóły, które determinują efekty skutecznej terapii. Współpracuję również z lekarzami weterynarii, aby jak najpełniej pomagać moim pacjentom.

Jak wygląda konsultacja behawiorysty?

Konsultacje odbywają się u Ciebie w domu, abym mogła obserwować zwierzę w jego codziennym środowisku i dostosować możliwości postępowania terapeutycznego. Czas konsultacji to około 1,5 godziny. Nie jesteś z Gdańska, a decydujesz się na współpracę ze mną? Nie ma problemu! Popracujemy online 😊.

Czy behawiorysta to psycholog?

Tak, behawiorysta zwierząt pełni rolę psychologa dla zwierząt. Jego zadaniem jest zrozumienie i interpretacja zachowań zwierzęcia oraz pomaganie w rozwiązaniu problemów behawioralnych. Działa również jako terapeuta, niosąc wsparcie emocjonalne zarówno zwierzęciu, jak i jego opiekunom.

W czym pomoże behawiorysta?

Psi behawiorysta pomoże w zrozumieniu i rozwiązaniu różnorodnych problemów behawioralnych u zwierząt. Konsultacje mogą obejmować pracę z psami lękowymi i agresywnymi, rozwiązywanie konfliktów między zwierzętami, radzenie sobie z lękiem związanym z separacją, kłopoty z nauką czystości, wybór nowego zwierzęcia, prowadzenie testów szczeniąt, naukę podstawowych komend, a także udzielanie porad adopcyjnych.

Jeśli chcesz pomóc swojemu psu lub kotu w sytuacji dla niego trudnej, niepokoi Cię lub nastąpiła nagła zmiana zachowania Twojego czworonoga, chcesz wprowadzić do domu kolejne lub pierwsze zwierzę, bądź rozwiązać problem, który z Twojego punktu widzenia jest skomplikowany, zapraszam do kontaktu i wypełnienia formularza wywiadu behawioralnego.

Kiedy udać się z psem do behawiorysty?

Jeśli zauważasz nagłe zmiany w zachowaniu swojego psa, problemy w relacjach między zwierzętami, trudności w nauce czy zachowania lękowe, to są sygnały wskazujące na to, że warto skonsultować się z behawiorystą. Im wcześniej podjęte zostaną działania, tym skuteczniejsza może być terapia. Pamiętaj, że nie ma tematów zbyt skomplikowanych – zawsze warto szukać pomocy dla dobra swojego zwierzaka.

Ile kosztuje behawiorysta?

Koszt wizyty u behawiorysty zależy od indywidualnych potrzeb i charakteru problemu, z którym się zetkniemy. Kwota za pojedynczą konsultację zawarta jest w naszym cenniku. Każdy przypadek jest unikalny, dlatego ilość spotkań zostanie dostosowana do specyfiki sytuacji. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w zdrowie psychiczne i dobrostan zwierzęcia ma długotrwałe korzyści.