szkola-dla-psow-gdansk

Szkoła dla psów Gdańsk

Dziękujemy, że zainteresowałeś się naszą ofertą szkoleniową. Od tej chwili Ty i Twój pies będziecie w najlepszych rękach!

Zajęcia, które prowadzimy oparte są na pozytywnym podejściu do pracy z psami. Specjalizujemy się w szkoleniu: przedszkolnym, podstaw posłuszeństwa, kontynuacyjnym oraz - jeżeli polubicie pracę z Waszym psem - to Wasz pupil może iść na studia na kursach Rally-O, treibball, flyball i frisbee.

W naszej Szkole, pod okiem doskonale przygotowanych merytorycznie instruktorów z wieloletnim doświadczeniem, rozpoczniesz wspaniałą przygodę ze swoim czworonogiem, opartą na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu. Jeśli szukasz miejsca, gdzie pies ma stać się robotem, to nie ten adres! Sprzęty awersyjne (na przykład kolczatki), jak też każda inna droga na skróty, są nam obce.

Podstawą naszych szkoleń jest przekazanie przewodnikowi, w jaki sposób rozumieć, motywować i wspierać swojego psa. Gwarantujemy małą liczebność grup, co pozwala na bliski kontakt oraz poznanie potrzeb psiaków i ich opiekunów.

W razie potrzeby jesteśmy do dyspozycji nie tylko na zajęciach, ale również poza nimi.

Przedszkole dla psów

Jest to pierwszy etap nauki, jaki proponujemy Waszym czworonożnym przyjaciołom.

Edukację w przedszkolu psiak może zacząć już po drugim szczepieniu. Dowiecie się tu, w jaki sposób komunikują się psy zarówno z innymi psami, jak i ludźmi. Zdobędziecie mnóstwo bardzo potrzebnej wiedzy na temat wspierania swojego psa w sytuacjach dla niego ryzykownych i trudnych, jak przyjemnie dla obu stron nagrodzić psa i - co najważniejsze - jak zastosować to w zarówno na treningach, jak i w życiu codziennym.

Otrzymacie również cenne wskazówki w jaki sposób przygotować swojego futrzaka do bezstresowej wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Nauczymy Was rzeczy priorytetowych, czyli w jaki sposób skutecznie przywoływać psa oraz jak chodzić na luźnej smyczy.

Nie dajcie się zwieść słowu "przedszkole"! Zajęcia absolutnie nie polegają na nieustannych zabawach psów poza kontrolą przewodników, a na nauce dostosowanej do wieku i temperamentu psa. U nas we wspaniałej atmosferze dowiecie się w jaki sposób prawidłowo i skutecznie komunikować się ze swoim czworonogiem.

Nasz program szkoleniowy zawiera również podstawy posłuszeństwa, są one niezwykle ważne, aby zapewnić psiakowi bezpieczeństwo na co dzień.

Kursy kontynuacyjne

Kursy kontynuacyjne są kolejnym etapem nauki w naszej Szkole.

Co nas zdecydowanie wyróżnia na tle innych ośrodków, to fakt, że nie mamy sztywnego programu tych kursów. Szczegółowy program szkolenia tworzycie Wy na podstawie potrzeb, jakie macie względem pracy ze swoim psem. Na podstawie tej bazy nasi instruktorzy układają zajęcia. Jednym słowem kurs kontynuacyjny jest uzupełnieniem Waszej wiedzy w zakresie, jaki uznacie za potrzebny.

Oczywiście na spotkaniu organizacyjnym pokażemy Wam możliwe kierunki, a Wy nam powiecie jakie są Wasze oczekiwania. Pogłębimy i rozszerzymy Waszą wiedzę oraz wprowadzimy nowe zagadnienia dla jeszcze lepszego zrozumienia potrzeb i kontaktu z Waszym psiakiem.

Kursy specjalistyczne

Jeżeli Wasz psio - ludzki team dociera do tego poziomu, to zdecydowanie znaczy, że Wasz pies rozpoczyna studia!

Oferujemy kilka rodzajów kursów, a wyboru dokonacie na podstawie Waszych preferencji oraz predyspozycji psa, tak aby radość i korzyść z zajęć była obopólna.

Rally-O

Zwane jest inaczej posłuszeństwem na luzie. Jest to doskonała dyscyplina sportu dla każdego psa oraz jego przewodnika niezależnie od wieku i kondycji. Wspaniale przygotowuje do startów w zawodach bardziej wymagających sportów na przykład obedience, ale również powoduje znaczne podniesienie ogólnego poziomu wyszkolenia psa, jakże przydatnego w codziennym życiu w mieście.

W naszej szkole, zajęcia prowadzone są przez sędzinę Rally-O mającą doświadczenie od początku istnienia tej dyscypliny psiego sportu w Polsce.

Uśmiechy na twarzach i mordkach gwarantowane!

Treibball

Jest to zaganianie piłek fitnessowych do bramki, w której stoi przewodnik. Mało znana w Polsce dyscyplina sportu angażująca energię psów pasterskich i nie tylko. Dzięki temu nasze "pastuchy" spełnią się w pracy i współpracy z Wami.

Podczas treningów posługujemy się pracą zdalną z psem, więc poziom wzajemnego zaufania dosłownie odfrunie! Treningi prowadzone są indywidualnie i dostosowane do tempa pracy psa i przewodnika.

Flyball

Jest to sport pierwszego wyboru dla miłośników dyscyplin drużynowych. Wspaniale zrealizują się w nim psy zmotywowane na pogoń, szybki aport i bliską współpracę.

Cechą charakterystyczną jest rozwijanie dużych prędkości przez psa i maksymalna koncentracja na zadaniu w dużych rozproszeniach. Treningi prowadzi wielokrotny uczestnik zawodów Flyballowych zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Frisbee

Latający talerzyk znajduje swoich amatorów wśród psów zwinnych oraz lubiących aportować. Wbrew pozorom nie jest to łatwy sport, gdyż wymaga od przewodnika odpowiedniej techniki, aby efektywnie i bezpiecznie rzucać i łapać dyski.

Frisbee, to nie tylko forma aktywności sportowej, ale również super rozrywka i wspólna zabawa z naszym psem. Pozwala "zmęczyć się" psu nie tylko fizycznie, ale też poćwiczyć umysł i zmysły! Tego właśnie uczy nasz trener na zajęciach indywidualnych dostosowanych do możliwości i umiejętności danej pary psio – ludzkiej.

Galeria

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmów z naszych zajęć.

Cennik

Nasze ceny są konkurencyjne, zwłaszcza, że jakość usług nie ma sobie równych. Szczegółowe informacje o cenach organizowanych kursów znajdziesz tutaj.

Zapisz psa na szkolenie

Jeśli masz pytania lub chcesz zapisać swojego psa na nasze zajęcia, skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej:

Fill out my online form.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych szkoleń w Gdańsku

Przyjmujemy pieski po drugim szczepieniu czyli od około 10 tygodnia życia. Warunkiem udziału w kursie jest zaszczepienie i odrobaczenie.

Na naszych kursach nigdy nie używamy przemocy wobec psów. Szkolimy metodą pozytywnych wzmocnień i uważamy, że metodę należy dostosować do psa a nie psa do metody.

Tak, obecność behawiorysty w naszym teamie pozwala nam na podjęcie pracy z psami trudnymi. Jeśli problem jest bardzo złożony zapraszamy na indywidualne konsultacje lub szkolenie.

Tak, kliker jest u nas jednym z narzędzi dydaktycznych. Stosujemy go zazwyczaj w początkowej fazie szkolenia.

Przy dobrych warunkach pogodowych, ćwiczymy w Gdańsku Głównym w parku Steffensa. Jeśli pogoda nie dopisuje, dysponujemy specjalnie przygotowaną dla psów ogrzewaną salą na Kowalach.