dogoterapia-gdansk

Dogoterapia Gdańsk - znaczenie i korzyści

W Gdańsku prowadzimy zajęcia z dogoterapii już od niemal 20 lat, począwszy od 2005 roku. Dzięki ukończeniu wielu kursów, zwłaszcza w renomowanej fundacji Dogtor, posiadamy głęboką wiedzę i bogate doświadczenie, co pozwala nam oferować zajęcia z udziałem psa na najwyższym poziomie.

Współpracujemy z naszymi wyjątkowymi psami, które pełnią rolę terapeutów. Na zajęcia edukacyjne zapraszamy dzieci i osoby w każdym wieku, mające zarówno kłopoty w relacjach z czworonogami, problemy medyczne czy chcących nauczyć się odpowiedniej techniki postępowania w sytuacjach ryzykownych. Dla dzieci zajęcia te stanowią doskonałą rozrywkę połączoną z efektywną pracą.

Ile kosztują zajęcia z dogoterapii?

Ceny naszych zajęć z dogoterapii zależą od indywidualnych potrzeb i specyfiki programu terapeutycznego. Zapraszamy do kontaktu, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące kosztów.

kursie

Na co pomaga dogoterapia?

Dogoterapia to nie tylko forma zabawy, ale również skuteczne narzędzie edukacyjne i terapeutyczne. Pomaga rozwijać umiejętności interpersonalne, budować bezpieczne relacje z psami i przynosi wiele korzyści zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych.

Dedykowana jest zarówno dzieciom w pełni sprawnym jak i tym z niepełnosprawnością oraz jest świetną formą zaangażowania dla seniorów.

Nasze przyjaźnie nastawione do człowieka psy, ograniczają lub całkowicie eliminują strach u osób mających złe doświadczenia z czworonogami.

Jak wyglądają zajęcia z dogoterapii?

Zajęcia z dogoterapii są dostosowane do potrzeb uczestników. Obejmują zarówno zabawy z psem terapeutą, jak i elementy edukacyjne. Psy przyczyniają się do podniesienia nastroju u osób chorych oraz w słabszej kondycji psychicznej.

Zapewniamy wsparcie w rozwijaniu umiejętności sensorycznych, edukacyjnych i fizycznych chorym oraz zdrowym uczestnikom naszych warsztatów. Zajęcia edukacyjne z udziałem psa stanowią świetną formę terapii.

fundacja

Ile trwa dogoterapia?

Czas trwania dogoterapii zależy od indywidualnych potrzeb i celów terapeutycznych. Każdy program jest dostosowany do uczestników, aby zapewnić maksymalne korzyści. Czas uzależniony jest również od miejsca jej przeprowadzenia. Pracujemy w: domu, przedszkolu, szkole, domach opieki.

Co robi pies terapeuta?

Nasi psi terapeuci, tacy jak obecnie, Leon - labrador i Smoky - kundelek oraz Zen - border collie w przygotowaniu, odgrywają kluczową rolę w procesie terapeutycznym. Pomagają w rozwijaniu umiejętności interpersonalnych, redukcji stresu oraz wspierają rozwój emocjonalny.

Potrafią przekonać dziecko, że pies nie równa się agresja. Możliwości współpracy z psem jest wiele i staramy się dostosować je do dzieci lub osób dorosłych korzystających z zajęć.

Czego uczy dogoterapia?

Dogoterapia uczy bezpiecznej interakcji z psami, rozwija umiejętności sensoryczne i wspiera rozwój edukacyjny. Jest skierowana do dzieci w różnym wieku, również tych z zaburzeniami emocjonalnym czy autyzmem lub inną niepełnosprawnością a także osób dorosłych.

Terapia z udziałem zwierząt jest doskonałym sposobem na aktywizację osób starszych, samotnych oraz zrezygnowanych w stosunku do życia. Kontakt z psem poprawia też relacje interpersonalne, rozluźnia i podnosi poziom endorfin w organizmie człowieka.

Na naszych zajęciach Ty lub Twoje dziecko zapomnisz, co to strach przed psiakiem.

certyfikat

Nasze doświadczenie i Psi Przyjaciele

Początkowo w naszej pracy towarzyszyła nam labradorka Fryga, a następnie jej misję kontynuował Joy - parson russell terrier. Swoją przygodę w pracy z dziećmi miały również Niki - border collie oraz Bajer - seter angielski. Obecnie pracujemy z Leonem - labradorem i Smoky - kundelkiem. Przygotowujemy również suczkę border collie o imieniu Zen do pracy z dziećmi.

Dogoterapia jest nasza pasją i z wielką przyjemnością obserwujemy małe i duże przełomy z psem terapeutą. Widzimy zmiany naszych podopiecznych w stosunku do zwierząt a dzięki możliwości pracy z kilkoma psiakami, mamy sposobność porównania efektów terapii we współpracy innym psem i jego odpowiedniego dopasowania.

Dzieci z przyjemnością korzystają z naszych zajęć z udziałem psa. Nie zapominamy w naszej pracy o czworonożnych współpracownikach. Dbamy o ich dobrostan i nie przeciążamy zajęciami.

Zapraszamy do Kontaktu

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu umówienia spotkania. Dogoterapia odbywa się zarówno w żłobkach, placówkach przedszkolnych, jak i szkolnych oraz w ośrodkach terapii dla dzieci z autyzmem.

Prowadzimy również zajęcia z psem dla dorosłych w zakładach pracy i domach opieki a także zajęcia indywidualne.

Doświadczenie, wiedza i zaangażowanie naszego zespołu sprawią, że zajęcia będą nie tylko edukacyjne, ale i pełne radości oraz pozytywnych doświadczeń dla dzieci i dorosłych.